Kaz kızartma

Kaz eti yemeklerimiz bölümünde yine farklı bir tarif ile karşınızdayız , ismi tanıdık gelebilir , fakat yöntem farklı evet Kaz kızartma Kaz eti kızartma yöntemi ile mutfağınızda hazırlanın.

Kaz eti yemeklerimiz bölümünde yine farklı bir tarif ile karşınızdayız , ismi tanıdık gelebilir , fakat yöntem farklı evet Kaz kızartma Kaz eti kızartma yöntemi ile mutfağınızda hazırlanın.
50 kuru erik

Earl Grey çay
1/4 pint (1/2 bardak) kuru vermut
3/4 pint (1 1/2 su bardağı) kaz tüyü (boyundan ve sakalardan yapılmıştır)
1 ons tereyağı
4 arpacık, ince doğranmış
Kaz ciğeri, beyazlatılmış ve ince doğranmış
1/4 pint (1/2 bardak) bağlantı noktası
4 ons pate de foie gras (veya benzeri)
3 yemek kaşığı taze ekmek kırıntısı
Sıkıştırılmış yenibahar ve kurutulmuş kekik
Tuz ve taze çekilmiş karabiber
1 (10 pound) fırında hazır kaz

Kaz eti kızartma Yapılışı sırası ile şöyledir.
Kazlara uyacak şekilde iyi boyutta bir kızartma tenekesine ve altına yerleştirilecek bir ızgaraya sahip olduğunuzdan emin olun. Fırını 425 derece F önceden ısıtın. Doldurmayı önceden yapabilirsiniz. 
Kuru erikleri yumuşayıncaya kadar sıcak çayda (Earl Grey) ıslatın, taşlayın ve süzün veya önceden taşlanmış olanları alın - daha kolay. Kuru erik, vermut ve tencereyi bir tencereye koyun, kaynatın, daha sonra yumuşayana kadar on dakika pişirin. Sıvıyı süzün ancak ayırın. Kaz eti kızartma 
Tereyağını biraz tavada eritin ve arpacık ve karaciğeri birkaç dakika hafifçe kızartın, her zaman karıştırın. Tüm malzemeleri tutacak bir karıştırma kabına yerleştirin. Bağlantı noktasını iki yemek kaşığı kadar indirilene kadar aynı tavada kaynatın, kenarları kazıyın ve karaciğer karışımına ekleyin. Pate, ekmek kırıntıları, yenibahar ve kekik birlikte çırpılır ve geri kalanı ile iyice birleştirilir. Tuz ve iyi miktarda biberle tatlandırın. Kuru erikleri karıştırın. 
Kazları lavaboya koyun ve üzerine bir su ısıtıcısı kaynar su dökün. Bu, iyi ve canlı bir cilt sağlar. Çıkarın ve mutfak havluları ile kurulayın. Boşluğu tuzlayın ve doldurma ile gevşek bir şekilde doldurun, ardından havalandırmayı dikin. Cildi her tarafa batırın ama eti değil. Izgaraya kızartma tavasına yerleştirin ve 15 dakika kadar göğüs kafenizi kızartın. 
Isıyı 350 derece F'ye düşürün, kazları yana çevirin. Yarısına kadar, diğer tarafa dönün, sonra son 15 dakika boyunca tekrar sırtına. Pişirme boyunca, her 20 dakikada bir üç çorba kaşığı kaynar su ile teyelleyin ve yağı tavadan bir kaseye alın. Bu işlemlerin her ikisini de gerçekleştirmenin en kolay yolu ampul baskısıdır. Tüm pişirme süresi 2 1/2 saat olmalıdır. Uyluğun en kalın kısmını delerek test edin: meyve suları soluk sarı çalışmalıdır. 
Hazır olduğunda, kaz çok sıcak bir tabağa konulmalıdır. Kalan yağı kavurma tavasından dökün ve saksıyı budamış kuru erik sıvısından dökün ve tavada kalan meyve sularına ekleyin. Kaynama noktasına getirin ve birkaç dakika pişirin, baharatları ayarlayın, bir sos teknesine süzün ve ayrı ayrı elinize alın.
 

KAZ ETİ SİPARİŞ TELEFONLAR = 0850-466-23-06

KAZ ETİ VATSAP HATTI = 0531-366-91-18

NOT = KAZLARIMIZ BÜTÜN OLARAK VE KİLOGRAM ÜZERİNDEN SATIŞA SUNULMAKTADIR. KAZLARIMIZ EN KÜÇÜK 2 KG OLARAK SATIŞA SUNULMAKTADIR.

KAZ ETİ KİLOGRAM FİYATI = 75 TL

ARA 0531 366 91 18
WEB TASARIMCI